Detaily projektu

Chcete rozbehnúť vlastný projekt?

Kontaktujte ma
Obrázok projektu

Prenajmem.eu

Programovanie inzertného portálu na mieru so zameraním na reality. Klient požadoval vytvoriť na stránke systém registrácie používateľov, kde sa mali registrovať súkromné osoby ale aj firmy, napr. realitné kancelárie. Formulár sa ďalej vetvil podľa toho či daný používateľ vybral možnosť firma alebo súkromná osoba.

Klient chcel na webe formulár na pridávanie obsahu – inzerátov do systému registrovanými používateľmi, používateľské rozhranie pre klientov (môj účet ako v e-shope), vizuál detailu inzerátu, možnosť platenia za pridávanie inzerátov pri vkladaní a možnosť plateného „topovania“ – zvýraznenia inzerátu.

Na úvodnej stránke bolo potrebné vytvoriť prehľadný filter na vyhľadávanie inzerátov medzi vloženými ponukami a dopytmi. Po vyhľadaní mali byť vylistované inzeráty podľa zadaných parametrov alebo vyhľadávanej frázy v zrozumiteľne usporiadanom rozhraní výsledkov vyhľadávania.

Bolo potrebné vytvoriť aj rozhranie pre zákazníkov bez nutnosti vstupovať do administrácie. Do administrácie mal mať prístup iba môj klient. Vytvoril som teda pre zákazníkov webu používateľské rozhranie, prístupné cez odkaz v hlavičke webu, kde boli sekcie na správu pridaných inzerátov, sekcia na úpravu svojich údajov zadaných pre registrácii, sekcia na úpravu fakturačnej adresy, sekcia kde sa mali zobrazovať vygenerované PDF faktúry pri vytvorení transakcie (toto sa nakoniec vyhodilo).

Ďalej bolo treba vytvoriť a nastaviť cenové balíky s možnosťou zakúpenia cez platobnú bránu. Implementovať platobnú bránu Stripe Vizuál pre inzerát vo výpise inzerátov (dlaždica inzerátu), detail inzerátu s parametrami v hlavnej časti inzerátu. V bočnej časti sa nachádzali kontaktné údaje na zadávateľa inzerátu a kontaktný formulár, kde odoslaná správa prišla na email zadávateľa, ktorý zadal pri registrácii na stránke.

Dôležitou súčasťou bolo automatické exspirovanie inzerátov po určitom čase. Po 30 dňoch sa inzeráty nastavili na stav „koncept“, čím sa skryli z výpisu inzerátov aj z výsledkov vyhľadávania na stránke.

Klientovi ale i zákazníkom sa odosielali e-maily pri rôznych akciách, napr. pri registrácii, pri vložení inzerátu, pri zmene inzerátu.

V backende (v administrácii) som vytvoril pre klienta rozhranie na správu vložených inzerátov, registrovaných používateľov, cenových balíkov, vytvorených transakcií, vygenerovaných PDF faktúr a ďalších údajov. Klient požadoval vytvoriť v administrácii sekciu s reportingom, koľko inzerátov bolo pridaných týždenne a mesačne s exportom dát do Excelu a odosielaním na jeho e-mail.

V administrácii bola sekcia na úpravu formulára na pridávanie inzerátov, ktorý sa zobrazoval na stránke pre registrovaných používateľov. Rovnako tak aj sekcia na úpravu registračného formulára.

Padla aj myšlienka zbierať e-mailové adresy používateľov pri registracácii a používať ich na marketingové účely, pričom by zaklikli checkbox so súhlasom na zaradenie do newslettra, ale k tomuto sme sa nedopracovali.

Ďalšia myšlienka, ktorá sa nezrealizovala bolo napojenie SMS platobnej brány na pridávanie a topovanie inzerátov.

Jednalo sa o komplexný webový inzertný portál so všetkým čo k nemu patrí. Chcete aj Vy takýto webový portál? Napíšte mi cez kontakt, zavolajte mi, alebo použite formulár na cenovú ponuku.

×